Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Tentativat për të njollosur imazhin e mjekëve që shkuan në Itali, REAGON Urdhri i Mjekut: Të gjithë janë anëtarët tanë, janë të pajisur me licensën përkatëse

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

399511fcde9d592ca7f7a80afdfc4ea1

Urdhri i Mjekut të Shqipërisë (UMSH) ka reaguar pas lajmeve të qëllimshme të disa mediave për të njollosur imazhin e mjekëve dhe infermierëve që u dërguan nga qeveria shqiptare në Itali, në shenjë solidariteti me vendin fqinj për shkak të sitruatës së rëndë nga koronavirusi.

Urdhri i Mjekut përmes një deklarate për shtyp bën me dije se të 10 mjekët e ekipit janë anëtarë të UMSH dhe janë të pajisur me licensë individuale të ushtrimit të profesionit.

“Ne sigurojmë publikun se mjekët vullnetarë që po japin kontributin e tyre kanë të drejtë të ushtrojnë profesionin si mjekë në Shqipëri, si edhe në vende të tjerë te botes”, thuhet ndër të tjera në deklaratën e Urdhrit të Mjkeut të Shqipërisë.

DEKLARATE PËR SHTYP

Urdhri i Mjekut të Shqipërisë sqaron opinionin publik se 10 mjeket të cilët në këto momente po japin kontributin e tyre në luftën kundër Covid – 19 në Spitalin e Brescias në Itali, janë të anëtarë të tij.

Të gjithë mjekët vullnetarë janë të pajisur me Licensen për ushtrimin individual të profesionit nga UMSH.

Ne sigurojmë publikun se mjekët vullnetarë që po japin kontributin e tyre kanë të drejtë të ushtrojnë profesionin si mjekë në Shqipëri, si edhe në vende të tjerë te botes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img