Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Tensionohet situata në Durrës/ Banorët kërkojnë largimin e kamerave nga ndërtesat e rrënuara ku punohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f65aa026a9345de9f347f0900cc500e0

Është tensionuar situata në Durrës, ku po tentohet të nxirren persona nga rrënojat e banesave të shembura.

Banorët e zonës kanë debatuar me punonjësit e policisë, pasi për shkak të gjendjes emocionale të rënduar kanë kërkuar të mos lejohen kamerat.

Situata është qetësuar paksa dhe efektivët kanë rrethuar zonën ku po bëjnë kërkim duke mos lejuar njeri të afrohet pranë gërmadhave.

Ndërkohë kërkimet po vijojnë ende nga ekipet e grup-shpëtimit, ndonëse sa më shumë kohë kalon aq më shumë shuhen shpresat për të nxjerrë persona të gjallë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img