Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Tensionet në veri të Kosovës, Lajçak: Zvogëloni tensionet dhe mundësoni lirinë e lëvizjes!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

I ngarkuari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka reaguar për situatën e krijuar në veri të Kosovës.

Në një njoftim në Twiiter, Lajçak thotë se ka informuar BE për këtë situatë, ndërsa bën thirrje që të zvogëlohen tensionet dhe të vendoset një atmosferë paqësore mes dy vendeve.

I informova SHM -të e BE -së mbi situatën në veri të Kosovës. Jam i shqetësuar dhe bëj thirrje për një shkallëzim të menjëhershëm. Është e rëndësishme të zvogëloni tensionet, të rivendosni një atmosferë paqësore dhe të lejoni lirinë e lëvizjes. Ne jemi të gatshëm për të lehtësuar bisedimet për të gjitha çështjet e hapura në Dialog”, shkruan Miroslav Lajçak.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img