Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Tensionet me qeverinë, Meta thërret nesër në takim Opozitën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një kohë që situata politike në vend është e tensionuar presidenti Ilir Meta ka thirrur në takim Opozitën e Bashkuar.

Takimi mes Metës dhe Opozitës së bashkuar do të zhvillohet ditën e nesërme në Pallatin e Brigadave.

Kujtojmë se ky takim vjen në një kohë që opozita ka bojkotuar mbledhjet e fundit për Reformën Zgjedhore në shenjë proteste për shembjen e Teatrit por edhe për faktin që sipas tyre mazhoranca nuk i ka marrë parasysh propozimet që ka bërë.

Vetë kreu demokrat Lulzim Basha në deklaratën e fundit ka theksuar se vendi  është në krizë të thellë politike dhe kjo vjen sipas tij prej vendimeve të kryeministrit Edi Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img