Tensionet Kosovë-Serbi, ministri rus, Lavrov: Forcat policore të Kosovës nuk duhet të jenë në veri

Publikuar tek: bota, më 12:02 17-01-2017 Tensionet Kosovë-Serbi, ministri rus, Lavrov: Forcat policore të Kosovës nuk duhet të jenë në veri

Pas ngjarjeve të fundit mes Kosovës dhe Serbisë ku një tren i nisur nga Beogradi me mbishkrime ‘Kosova është Serbi’ u ndalua të futej në Kosovë reagon edhe minstri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov.

Sipas tij BE po nxit zbatimin e marrëveshjeve mes Prishtinës dhe Beogradit  dhe ne duhet të kuptojmë nevojën e shmangies së një konflikti ushtarak.

“Forcat policore të Kosovës nuk duhet të jenë në veri” mësohet të ketë thënë Lavrov.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tenton të shesë të birin 5-muajsh për t’i blerë gruas makinë, kamerat e sigurisë shpëtojnë të miturin (Video)
Brenda vilës luksoze të Rosaria Pagano, motra e bosit të klanit mafioz “Amato-Pagano” (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011835098266602
array(1) { ["section"]=> string(101) "tensionet-kosove-serbi-ministri-rus-lavrov-forcat-policore-te-kosoves-nuk-duhet-te-jene-ne-veri-65765" }