Tensionet Greqi-Turqi, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën

Publikuar tek: rajon, më 19:00 19-09-2020 Tensionet Greqi-Turqi, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo, do të vizitojë Athinën nga data 25 deri më 27 shatator.

Bëhet me dije se Pompeo do të vizitojë Athinën dhe do të diskutohet në lidhje me tensionet që janë krijuar midis Greqisë dhe Turqisë në Mesdheun Lindor.

Gjithashtu në fokus do të jenë edhe bashkëpunimi strategjik midis dy vendeve, ndërsa do të edhe takohet me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rritet numri i viktimave me Covid në Greqi gjatë 24 orëve, ulet numri i të infektuarve (SHIFRAT)
»
Article Logic
Execution time: 0.010658025741577
array(1) { ["section"]=> string(63) "tensionet-greqi-turqi-mike-pompeo-do-te-vizitoje-athinen-220964" }