Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Tensione në ‘Unazën e Re’, protestuesit bllokojnë rrugën dhe hedhin bomba molotov (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

cc45abcb0fce741363a0aa814d7ee74f

Gjatë protestës së sotme në ‘Unazën e Re’, protestuesit kanë bllokuar rrugën  dhe kanë hedhur edhe bomba molotov. Molotovët janë hedhur nga protestuesit në drejtim të rrugës dhe nuk raportohet për  të lënduar.

Ndër të tjera ata kanë shpalosur edhe një banderolë me parullën ‘Mbrojmë familjet tona, ky është genocid’.

Në mbështetje të banorëve te ‘Unaza e Re’ kanë qenë edhe disa ish-deputetë të opozitës.

Kujtojmë se sot pati tensione mes banorëve të Astirt dhe policisë ku si pasojë edhe tre banorë u shoqëruan në ambjentit e komisariatit numër 6.

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu, ka ftuar të gjithë qytetarët që të mbështesin këta banorë të cilët po luftojnë për shtëpiat e tyre.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img