Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Tensione në Radhimë/ IKMT tenton të prishë hotelin, pronari bashkë me djalin 3 vjeç ngjitet në tarracë, kërcënon të hidhet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fadromat e IKMT kanë nisur shembjen e shtëpive në Vlorë .

Të revoltuar, banorët kundërshtojnë prishjen e banesave, duke argumentuar se po bëhet jo sipas ligjit. Një prej pronarëve të hotelit në Radhimë i cili do të shembet ka marrë djalin e mitur 3 vjeç në krahë dhe ka hipur në tarracë duke kërcënuar se nëse nuk ndalojnë shëmbjen atëhere ai do të hidhet.

Sipas banorëve kati i parë i këtij objekti është i legalizuar, ndërsa kati i dytë dhe i tretë është në proces legalizimi.

“Objekti është legalizuar,kati i parë i legalizuar ndërsa kati i dytë dhe i tretë është në process legalizimi. Kati i parë është marrë me qira nga një shtetas italian”, tha një prej banorëve.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img