Tensione dhe përplasje në protestë, plagosen 3 POLICË

Publikuar tek: aktualitet, më 13:50 16-03-2019 Tensione dhe përplasje në protestë, plagosen 3 POLICË

Tre efektivë policie janë plagosur gjatë protestës së sotme.

Protesta e opozitës së bashkuar është shoqëruar me tensione dhe përplasje mes policisë dhe protestuesve.

Protestuesit kanë hedhur gurë dhe shashka drejt policisë duke plagosur tre prej tyre.

 I mënjëhershëm ka qenë reagimi i policisë pasi ka shpërndarë menjëherë gaz lotsjellës.

Gazi lotsjellës shpërndau turmën e protestuesve duke lënë ndjenja tre prej tyre.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kaos në Tiranë, policia hedh gaz lotsjellës, një protestues shtrirë përtokë
Gurët nën këmbët e policëve, protestuesit s’përmbahen më! Plagosen 3 efektivë dhe disa qytetarë »
Article Logic
Execution time: 0.012667894363403
array(1) { ["section"]=> string(59) "tensione-dhe-perplasje-ne-proteste-plagosen-3-police-156665" }