Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Tenderi i uniformave, dalin të hënën para gjykatës 9 zyrtarët e arrestuar (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nëntë zyrtarë dhe ish-zyrtarët e arrestuar me urdhër të SPAK për korrupsion me tenderin e uniformave të policisë do të dalin të hënën para Gjykatës së Posaçme për t’u njohur me masat e sigurisë.

Hetimet e SPAK zbuluan cilësinë e ulët të uniformave të policisë dhe çmimin absurd prej rreth 350 euro për një kapele të vetme.

Tenderi “i frikshëm” prej 2.8 miliard lekësh iu dha, dyshohet pas një sërë shkeljesh, kompanisë “D&E” me pronar biznesmenin Ismail Kadiu.

Edhe në këtë aferë të denoncuar në SPAK nga deputeti Myslim Murrizi, prokurorët kanë mundur të bashkëpunojnë me dy persona të penduar.

Të arrestuar janë:

1 – Edlira Naqellari – Drejtoresha e Agjencisë së Blerjeve të Përqendruara

2- Kreshnik Bejkaj – Anëtar i Komisionit të Vlerësimit të Ofertave

3- Ani Omuri – Anëtar i Njësisë së Prokurimit

4- Klevis Hasani  – Anëtar i Njësisë së Prokurimit

5- Anisa Bogdani  Anëtar i Njësisë së Prokurimit

6- Flutura Çekrezi – Anëtar i Njësisë së Prokurimit

7- Fatmir Demneri – Anëtar i Komisionit të Vlerësimit të Ofertave

8- Gëzim Mingaj – Anëtar i Komisionit të Vlerësimit të Ofertave

9- Mariglen Buzali – Anëtar i Komisionit të Vlerësimit të Ofertave

Më shumë

spot_img
spot_img