Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Tenderi i uniformave: 350 EURO për NJË KAPELE të policit shqiptar, në Suedi bën 34 euro!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Plot 350 euro kushton kapelja e një polici shqiptar, një shifër absurde që nuk konkurrohet nga asnjë shtet në botë.

Denoncimet e deputetëve Myslim Murrizi, por edhe nga radhët e opozitës jashtëparlamentare për çmimet absurde duket se kanë nxitur SPAK-un që të hetojë dhe të çojë pas hekurave 9 zyrtarë të lartë të dyshuar për shkelje të barazisë në tendera, korrupsion, shpërdorim detyre.

Hetimet vijojnë, pasi kompania që kishte “ekskluzivitetin” e uniformave ka jo pak por prej 2010-ës që operon në këtë fushë.

Qeveria jo vetëm që i ka paguar kompanisë “D&E” me pronar biznesmenin Ismail Kadiun, një çmim absurd për uniformat e policisë, por ekspertiza e hetuesve të SPAK pas denoncimeve, nxorri në pah një tjetër skandal, uniormat ishin jashtë çdo standardi dhe me një cilësi tepër të dobët.

Në Suedi një kapele e policit kushon 34 euro, ndërsa në Shqipëri plot 350 euro.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img