Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
8 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Tenderi 7 milionë lekë për shkallën në Bashkinë e Durrësit, Gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masat për zyrtarët e arrestuar në Bashkinë e Durrësit, të cilët akuzohen për tenderin abuziv 7 milionëe lekë për shkallën e zjarrfikëses.

GJKKO ka vendosur masën “arrest në burg” për shtetasit: Patriot Beqaraj, Gjergj Markola, Indrit Matmuja, Adriatik Velaj, Muhamed Likaxhiu, Artan Taho, Riza Sulaj, Albion Bushi.

Për Lulzime Ramin ëhstë dhënë masa e sigurisë ärrest në shtëpi”, ndërsa për Elona Ramin “detyrim për t’u paraqitur në policinë gjyqësore”.

Të akuzuarit kanë pretenduar se nuk kanë lidhje me rtenderin dhe se kanë kryer vetëm detyrën, por gjyqtarët kanë pranuar kërkesën e prokurorisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img