Hapësire reklamuese

Aktualitet

Tenderi 7 milionë lekë për shkallën në Bashkinë e Durrësit, Gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Shkruar nga Newsbomb
Tenderi 7 milionë lekë për shkallën në Bashkinë e

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masat për zyrtarët e arrestuar në Bashkinë e Durrësit, të cilët akuzohen për tenderin abuziv 7 milionëe lekë për shkallën e zjarrfikëses.

GJKKO ka vendosur masën “arrest në burg” për shtetasit: Patriot Beqaraj, Gjergj Markola, Indrit Matmuja, Adriatik Velaj, Muhamed Likaxhiu, Artan Taho, Riza Sulaj, Albion Bushi.

Për Lulzime Ramin ëhstë dhënë masa e sigurisë ärrest në shtëpi”, ndërsa për Elona Ramin “detyrim për t’u paraqitur në policinë gjyqësore”.

Të akuzuarit kanë pretenduar se nuk kanë lidhje me rtenderin dhe se kanë kryer vetëm detyrën, por gjyqtarët kanë pranuar kërkesën e prokurorisë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese