Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Temperaturë dhe të vjella, fluks i madh vizitash në pediatrinë e Beratit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ngrohja e motit dhe temperaturat e larta kanë sjellë dhe probleme shëndetësore tek fëmijët.

Reparti i Pediatrisë në Spitalin Rajonal Berat ka pasur një fluks të shtuar të fëmijëve të prekur nga viroza gjatë ditëve të fundit.

Mjekët janë shprehu se kanë më shumë se 50 vizita në ditë, ku më të prekur janë fëmijët e moshave 0-4 vjeç.

Mjeku pediratër, Bladimir Kumaraku është shprehur se po trajtohen me me infuzione,antipiretikë dhe qetësues për temperaturën.

Kumaraku u ka bërë apel prindërve të tregojnë kujdes për fëmijët dhe mos ti lënë vetëm nëpër lulishte, pikërisht në këtë periudhë kur fillojnë edhe pickimet nga insektet apo kafshimet nga gjarpërinjtë dhe qentë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img