Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Temperaturat ulen disa gradë, shikoni parashikimin: Si do jetë moti në fundjavë dhe të hënën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Masat  ajrore të nxehta që prej ditësh kanë qënë prezente mbi vendin tonë gradualisht do të tërhiqen. Temperaturat  do të pësojnë renie në vlerat maksimale kryesisht ditën e shtunë dhe të dielë.

Për 3 ditët në vijim moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare. Era përgjithësisht do të fryjë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi  mesatare 1-8m/sek, shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë, shkruan Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Mesa duket, pas një jave të nxehtë dhe me temperatura deri/mbi 42°C, vendi ynë do të ketë në ditët në vazhdim një “verë normale”.

Më shumë

spot_img
spot_img