Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Temperaturat “thyejnë” termometrin, i nxehti afrikan do të “godasë” përsëri Shqipërinë gjatë ditëve në vijim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shqipëria gjatë kësaj jave pritet që të goditet përsëri nga vala e të nxehtetit Afrikan.

Në mesin e javës pritet që termometri të shënojë deri në 40 gradë Celsius.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak kjo rritje e temperaturave do të jetë jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu edhe mbrëmjet të jenë me vlera të larta temperaturash.

Era do të fryjë jug dhe veriperëndim e lehtë duke sjellë dhe dallgëzim të ulët në brigjet detare.

224163740 1106217396573596 4463267446899259543 n

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img