Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Temperaturat sot zbresin deri në -11°C, pritet erë e ftohtë dhe ngrica në rrugë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej dy ditësh fronti i ftohtë solli reshje dëbore të cilat u regjistruan në stacionin meteorologjik Lezhë prej 70mm, në Elbasan 31mm e në pjesën tjetër të vendit nën këto vlera. Qyteti i Peshkopisë ka pasur sasinë prej 14cm reshje bore si dhe Korça 4cm, raporton SHMU.

Ka nisur kthjellimi në veri të territorit e kjo do të vijojë orë pas ore. E pranishme do të jetë era e vrullshme veriore kryesisht në bregdet. Këto masa do të sjellin ngrica të mëtejshme në orët e ardhshme por edhe ditën e nesërme duke bërë që temperaturat të parashikohen:

në zona malore -11 deri -2°C;

në zona e ulëta -3 deri 5°C;

në zona bregdetare -1 deri 5°C.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img