Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Sht
20 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Temperaturat e larta dhe lehtësimi i masave, mijëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut vizitojnë Shqipërinë në fundjavë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tempertaurat e larta dhe lehtësimi i masave anti-COVID ka bërë që në Shqipëri të dynden mijëra qytetarë nga Maqedonia e Veriut.

Nga pika e kalimit të Qafë Thanës në vendin tonë kanë hyrë 2234 persona, ndaj edhe numri i sporteleve në këtë Pikë Kufitare ka shkuar në 5, në mënyrë që të përballohet fluksi i lartë i lëvizjeve.

Ndërkohë një pjesë e madhe e qytetarëve që dalin nga Shqipëria, vijojnë të përdorin Maqedoninë e Veriut si vend tranzit për të kaluar në Greqi, aty ku një pjesë e mirë e tyre jetojnë dhe punojnë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img