Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Temperaturat deri në 30°C, ja si do të jetë moti sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike me masa ajrore të thata dhe të qëndrueshme me origjinë jugperëndimore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në lindje të vendit. Këto vranësira kalimtare do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara në relievet e larta malore.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – veriperëndim me shpejtësi mesatare  1-4m/sek ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me shpejtësi deri në 5-7m/s. 

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 10 deri 28°C, në zona e ulëta 10 deri 30°C, në zona bregdetare 13 deri 27°C                                                                                                                                              

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img