Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Temperaturat -12°/ Banorët e dy fshatrave në Dibër prej 1 jave pa drita dhe ujë, bëjnë apel për ndihmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0ca44ebc867d91c2ca4a17a52676f2d0

Banorët e Kalasë së Dodës dhe Zall Dardhë në Dibër, prej një jave janë pa energji elektrike dhe pa ujë të pijshëm, në një kohë që temperaturat shënojnë -12°.

Lartësia e borës në këto vende arrin deri në 20 cm dhe rrugët e fshatrave janë shumë të vështira për t’u kaluar për shkak të akullit.

Banorët kanë lajmëruar gjithashtu se edhe dyqanet e fshatrave po boshatisen, pasi nuk kanë mundësi që të furnizohen për shkak të moskalimit të rrugëve.

Banorët e këtyre zonave të thella u kanë bërë apel institucioneve përkatëse që t’i ndihmojnë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img