Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Temperatura vere, ja zonat ku termometri do të shënojë deri në 30°C

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ashtu si dje edhe për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të thata me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë terrtitorin por nuk do të mungojnë alternimet e pakta deri mesatare të vranësirave kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa në bregdet dhe lugina era me rrahje deri në 6-8m/s.

Temperaturat parashikohen :në zona malore 6 deri 24°C,në zona e ulëta 8 deri 29°C                                                                                                                                              në zona bregdetare 12 deri 30°C

Më shumë


spot_img

spot_img