Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Temperatura të larta, por gjatë mesditës pritet që…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deri në orët e mesditës territori do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta në pothuajse të gjithë Shqipërinë.

Pritet që në orët e mesditës dhe në vijim të kemi zhvillime të përkohshme të vranësirave duke krijuar mundësi për rrebeshe afatshkurtra shiu në vendin tonë. Ndërsa mbrëmja largon vranësirat e shpeshta nga ultësira perëndimore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 40°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Perëndimor – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img