Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Temperatura të larta në ditët në vijim, ISHP këshillon qytetarët: Pini sa më shumë ujë, mos dilni…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendi jonë prej disa ditësh është nën ndikimin e masave të ngohta ajërorë që po përhapen nga Afrika në Mesdheun Qendror e Lindor, por edhe ne Europën Veriore.

Temperaturat janë të larta e teksa raportohet se në ditët në vijim do të arrijë deri në 42 °C.

Në lidhje me këtë ka reguar edhe Instituti i Shëndetit Publik, i cili u kërkon qytetarëve që të mbrojnë shëndetin në këto ditë të nxehta.

ISHP ka listuar disa këshilla për qytetarit, dhe u bën thirrje për kujdes. Ndër këshillat është që të pihet sa më shumë ujë dhe të shmangen lëvizjet nga ora 11:00 -17:00.

640 0 60d199480eb4c 595x840 1

Më shumë

spot_img
spot_img