Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Temperatura të larta deri në 39°C, mësoni si do të jetë moti sot

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pjesa e parë e ditës do të mbizotërohet nga kthjellime në ultësirën perëdimore, ndërsa në zonat malore pritet të ketë kalime të lehta vranësinash.

Pjesa e dytë e ditës parashikohet që të shfaqë vranësina në të gjithë territorin ku në zonat Veriore vranësinat do të jenë të dukshme duke krijuar mudësi për reshje shiu në Veri dhe Veriperëndim të Shqipërisë.

albsig

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16 gradë C deri në 39 gradë C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzimin prej 2-3 ballë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img