Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Temperatura deri në -7°C, mësoni si do jetë moti sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e6c97f42fe0d9a7047c68a93017a4998

Sistemi ftontal i cili kaloi në vend po përfundon aktivitetin e vet duke i lënë vendin masave masave ajrore të ftohta e të qëndrueshme.

Si rrjedhojë, ditën e mërkurë (sot) parashikohet mot i kthjellët me përjashtim të zonave malore ku vranësirat do të jenë të pakëta deri mesatare. Prej mesnatës e deri afër mëngjesit do ketë borë lokale e të dobët në zonat malore.

Era, do të fryjë nga veriperëndimi e vrullshme dhe me rrahje përgjatë gjithë zonave bregdetare dhe luginave, duke u pasuar nga valëzim i forcës 4-5 ballë, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme dhe negative në një pjesën të madhe të vendit. Brymë e ngricë gjatë mëngjesit dhe gjatë ditës në zona të thella malore.

Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore -7°C deri në 1°C

– zonat e ulëta -2°C deri në 9°C

– zonat bregdetare 1°C deri në 9°C.

Më shumë

spot_img
spot_img