Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Temperatura deri në -6 °C, e enjtja parashikohet me mot të ftohtë dhe reshje dëbore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendi ka hyrë tashmë në ndikimin e rrymave të ftohta ajrore. Po kështu edhe dita e enjte do të ketë mot me vranësira e kthjellime. Në zonat malore parashikohen reshje bore në intensitet të ulët.moti

Në rrugë parashikohen ngrica të cilat në zonat e thella malore do të qëndrojnë edhe gjatë orëve të ditës. Era do të fryjë nga kuadrati i veriut e lehtë e mesatare në bregdet, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak. Valëzimi i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

  • në zonat malore  -6 deri 4°C;
  • në zonat e ulëta  -1 deri 13°C;
  • në zonat bregdetare 2 deri 13°C.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img