Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Temperatura deri në -3°C dhe reshje shiu, mësoni si do të jetë moti sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e enjte gradualisht mbi vendin tonë do të fillojë depërtimi i masave ajrore të  paqëndrueshme. Moti do të nis i kthjellët  në pjesën më të madhe të vendit e prej mesdite pritet një shtim i vranësirave deri të dendura.

 Reshjet e shiut pritet të bëhën prezente në orët e mesditës fillimisht në veriperëndim e pasdite reshjet e shiut do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit me intensitet të ulët e mesatar.  Në orët e mbrëmjes në lartësinë mbi 300 metra në verilindje dhe në lartësinë mbi  600 metra në juglindje reshje bore me intensitet deri mesatar.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi deri në 10m/sek  shoqëruar  me një valëzim i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -3 deri 9°C

në zona e ulëta -1 deri 15°C

në zona bregdetare 5 deri 15°C

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img