Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Temperatura deri në 39°C, mësoni si parashikohet të jetë dita sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për ditën e enjte (Sot) moti parashikohet kryesisht i kthjellët dhe i nxehtë. Vranësirat pritet të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, shoqëruar me një valëzim në dete të forcës 1-2 ballë. Temperaturat pritet të pësojnë rritje në të dyja vlerat, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Më konkretisht  në:

– zonat malore 19°C deri në 35°C;

– zonat e ulëta 24°C deri në 39°C;

– zonat bregdetare 23°C deri në 38°C.

Më shumë

spot_img
spot_img