Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Temperatura deri në 37 gradë, ja zonat ku do të kemi sot reshje shiu

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendi ynë mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash për gjatë gjithë ditës. Pritet që vranësirat të jenë më të dukshme në orët e mesditës dhe pasdites,  të cilat do të mund të sjellin shira të pakët në zonat malore, ndërsa pjesa më e madhe e ultësirës perëndimore do të jetë me kthjellime dhe kalime vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 37°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img