Hapësire reklamuese

Aktualitet

Temperatura deri në 21°C, mësoni parashikimin e motit për sot

Shkruar nga Newsbomb
Temperatura deri në 21°C, mësoni parashikimin e motit për sot

Ditën e sotme vendi ynë do të ketë kushte të qëndrueshme atmosferike falë ndikimit të Anticiklotit të Azoreve si dhe masës  ajrore të unifikuar.

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtar në relievet malore. Tendencë e ngricave përgjatë akseve rrugore.

Era pritet të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-6m/sek, përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 10-14m/sek. Shoqëruar me valëzimi në detet të forcës 2-3ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 2  deri 17°C

në zonat e ulëta 4 deri 21°C

në zonat bregdetare  3 deri 21°C

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese