Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Temperatura deri në -20 gradë, ARRSH iu bën thirrje shoferëve: Pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftar se temperaturat nën zero gradë kanë sjellë ngrica në rrugë, por fatmirësisht qarkullimi bëhet pa probleme në të gjithë akset kombëtare.

ARRSH bën me dije se në aksin Qafë-Thore Theth dhe Kukës-Shishtavec qarkullimi bëhet me zinxhirë, po punohet për pastrimin nga dëbora. Autoriteti iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve që të ulin shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore.

Njoftimi i ARRSH:

Gjatë natës ka pasur temperatura nën 0°C në të gjithë vendin, në zonat malore kanë arritur deri në -20°C pa krijuar probleme me qarkullimin e mjeteve

Kontraktorët me mjetet borëpastruese kanë qenë në terren kanë bërë shpërndarjen e kripës në të gjitha akset nacionale për të evituar ngricat

Në akset Qafë-Thore Theth dhe Kukës-Shishtavec qarkullimi bëhet me zinxhirë, po punohet për pastrimin nga dëbora

Drejtuesit e mjeteve, duhet të bëjnë kujdes në lëvizje, të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img