Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Temperatura deri në -10°C, parashikimi i motit për nesër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Temperaturat pritet të pësojnë një rritje të lehtë gjatë ditës së nesërme, bën me dije Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Teksa në të gjithë vendin termometri pritet të shënojë nën zero gjatë ditës së nesërme, në zonat malore parashikohet temperatura të ulëta deri në -10 gradë celcius.

Ndikimi i masave ajrore të ftohta bëri që termometri minimal për ditën e sotme të regjistroi vlera negative me disa gradë nën zero në të gjithë vendin tonë, në qytetet Peshkopi dhe Korçë u regjistruan vlera -13°C.

Gradualisht pritët që këto masa të spostohen drej lindjes së rajonit e për pasojë për ditën e nesërme parashikohet një rritje e lehtë e temperaturave në vlerat minimale. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit duke sjellë kështu një rritje të temperaturave në vlerat e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim nga verilindja-veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1 deri 6 m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bredgetare fiton shpejtësi deri në 10m/sek.Valëzimi në dete i forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -10 deri 4°C

në zona e ulëta -7 deri 10°C

në zona bregdetare -2 deri 12°C

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img