Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Televizioni “ISIS”, pengu do të prezantojë emisionin për rekrutim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Grupi terrorist i ISIS ka vendosur që të shtrijë fuqishëm ndikimin e tij në zonat kur kërkon të ketë influencë. Nisma më e fundit e këtij grupi është hapja e një televizioni i cili do të transmetojë 24 orë në 24 dhe nëprmjet tij  do të propagandojnë idetë e tyre radikale.

Gazetari britanik i marrë peng nga ISIS do të prezantojë një prej emisioneve të këtij televizioni, i cili do të quhet “Koha për rekrutim”.

Nuk dihet ende se çfarë dhe sa territor do të mbulojë ky television apo si do të quhet ai, megjithatë duhet theksuar se ky veprim do të ndikojë negativisht në indoktrinimin e personave potencial për t’iu bashkuar këtij grupi terrorist.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img