Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
4.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Televizioni “ISIS”, pengu do të prezantojë emisionin për rekrutim

Lajme të ngjashëm

Grupi terrorist i ISIS ka vendosur që të shtrijë fuqishëm ndikimin e tij në zonat kur kërkon të ketë influencë. Nisma më e fundit e këtij grupi është hapja e një televizioni i cili do të transmetojë 24 orë në 24 dhe nëprmjet tij  do të propagandojnë idetë e tyre radikale.

Gazetari britanik i marrë peng nga ISIS do të prezantojë një prej emisioneve të këtij televizioni, i cili do të quhet “Koha për rekrutim”.

Nuk dihet ende se çfarë dhe sa territor do të mbulojë ky television apo si do të quhet ai, megjithatë duhet theksuar se ky veprim do të ndikojë negativisht në indoktrinimin e personave potencial për t’iu bashkuar këtij grupi terrorist.


Më shumë