Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
8 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

TELEPERFORMANCA pushon nga puna operatoren e re; nuk pranoi të punojë në shtëpi ndërkohë që vëzhgohej me kamera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0eab3e312508c009a3fa3e3daea60983

Barbara Mecaj është pushuar nga puna si operatore e kompanisë TELEPERFORMANCË, pasi nuk pranoi që të punojë nga shtëpia ndërkohë që vëzhgohej nga kamerat.

“Unë jam njoftuar për shkëputjen nga puna 5 ditë pasi unë kam dalë publikisht ku kam kundështuar politikat e kompanisë për vendosjen e kamerave në shtëpi”, tha Barbara Mecaj, ish-punonjëse pranë kësaj kompanie.

Barbara tha për T.CH se u pushua nga puna me preteksin se asaj i kishte humbur dëshira për të punën.

“Jam shkëputur një ditë të bukur. Arsyeja ka qenë abuzimi i statusit, sipas tyre unë nuk dëshiroja të punoja. Pra të prisja telefonata. Problematika ka qenë e sistemit. Sistemi na jep mundësinë që të dal unvibile që unë jam e gatshme të punoj, dhe not ready, që nuk pres telefonata. ky status mua më ndryshonte automatikisht”, tha ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img