Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Telefonoi policinë dhe i kërkoi ushqim nga McDonald’s, ja çfarë i bëri oficeri 5-vjeçarit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

64d7ef4ad11865d8f00ec83774978ff8

Një djalë 5-vjeçar dëshironte të porosiste ushqime te McDonald’s, por një gabim bëri që ai të merrte policinë.

Fëmija i quajtur Iziah Hall, ndodhej në shtëpinë e tij në Ëyoming të Miçiganit, në momentit kur ishte i uritur.

Ndërkohë që gjyshja e tij ishte në gjumë, djali mori një telefon të çaktivizuar vite më parë dhe formoi numrin 911 për të porositur.

“A mund të më sillni McDonald’s?”, ishte kërkesa e 5-vjeçarit, i cili nuk e dinte se gabimisht kishte marrë policinë.

Oficeri Dan Patterson shkoi të kontrollonte djalin dhe rrrugës ndaloi në një McDonald’s, ku mori ushqim edhe ushqim, por kur mbërriti në shtëpinë e Iziah Hall, pa që ai ishte i shqetësuar.

Fëmija i kërkoi policit të largohej sepse mendonte se gjyshja e tij do të mërzitej, por kjo e fundit falenderoi oficerin për gjestin bujar.

Ndërkaq, polici i sugjeroi djalit të telefonte 911 vetëm për emergjenca.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img