Telefonoi policinë dhe i kërkoi ushqim nga McDonald's, ja çfarë i bëri oficeri 5-vjeçarit

Publikuar tek: bota, më 09:37 21-04-2019 Telefonoi policinë dhe i kërkoi ushqim nga McDonald's, ja çfarë i bëri oficeri 5-vjeçarit

Një djalë 5-vjeçar dëshironte të porosiste ushqime te McDonald's, por një gabim bëri që ai të merrte policinë.

Fëmija i quajtur Iziah Hall, ndodhej në shtëpinë e tij në Ëyoming të Miçiganit, në momentit kur ishte i uritur.

Ndërkohë që gjyshja e tij ishte në gjumë, djali mori një telefon të çaktivizuar vite më parë dhe formoi numrin 911 për të porositur.

"A mund të më sillni McDonald's?", ishte kërkesa e 5-vjeçarit, i cili nuk e dinte se gabimisht kishte marrë policinë.

Oficeri Dan Patterson shkoi të kontrollonte djalin dhe rrrugës ndaloi në një McDonald's, ku mori ushqim edhe ushqim, por kur mbërriti në shtëpinë e Iziah Hall, pa që ai ishte i shqetësuar.

Fëmija i kërkoi policit të largohej sepse mendonte se gjyshja e tij do të mërzitej, por kjo e fundit falenderoi oficerin për gjestin bujar.

Ndërkaq, polici i sugjeroi djalit të telefonte 911 vetëm për emergjenca.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi në Sri Lanka që përgjaku Pashkët, shkon në 138 numri i të vdekurve
Rritet bilanci i vitimave, 156 të vdekur nga sulmi në Sri Lanka »
Article Logic
Execution time: 0.012778997421265
array(1) { ["section"]=> string(95) "telefonoi-policine-dhe-i-kerkoi-ushqim-nga-mcdonald-s-ja-cfare-i-beri-oficeri-5-vjecarit-161262" }