Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Telefonatë anonime për bombë në godinën e Gjykatës, policia e Tiranës “ngrihet në këmbë”

Lajme të ngjashëm

Një telefonatë anonime ka alarmuar policinë e Tiranës, pasi është thënë se në një Gjykatë në kryeqytet është vendosur një bombë.

Bëhet me dije se policia është duke bërë kontrolle të imtësishme në të gjitha godinat e gjykatave, pasi telefonuesi nuk dha informacione se për kë gjykatë bëhet fjalë.

Ndërkohë forca të shumta policie kanë shkuar edhe në GJKKO dhe në SPAK. Sipas hetimeve rezulton se alarmi është i rremë. Policia po punon për të identifikuar personin që bëri telefonatën.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 11:00, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë për një sasi lënde plasëse që dyshohet se është vendosur në një institucion zyrtar, në rrugën  “Jordan Misja”.

Shërbimet e Policisë kanë kontrolluar godinën dhe zonën përreth dhe nga verifikimet e kryera dhe kontrolli paraprak i kryer, ka rezultuar se është njoftim i rremë.

Po punohet për identifikimin e telefonuesit pasi pas kryerjes së telefonatës, ka fikur telefonin.

 

 

Më shumë