Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Telebingo Shqiptare: Këto janë 8 biletat fituese të shorteut të djeshëm (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot me datë 21 Mars 2021 gjatë hedhjes së shortit me gogla ka ndodhur një avari me pajisjen në momentin që 90 goglat hidhen në hapësirën e përzierjes së tyre, gogla me numër 1 nuk është bërë pjesë e përzierjes së goglave.

Shorti ka vijuar normalisht deri në shpalljen e fituesve dhe vetëm pas përfundimit të lojës stafi teknik dhe komisioni për mbarëvajtjen e saj ka evidentuar se çfarë ka ngjarë.

Duke u bazuar në rregulloren e miratuar të lojës Telebingo Shqiptare ku thuhet se:

“Numri konsiderohet i tërhequr atëherë kur gogla me numër e le hapësiren për përzierje”,

kompania National sh.a. e cila organizon këtë lojë ka vendosur të shtojë dhe goglën me numër 1 te goglat e shpallura fituese e cila nuk është bërë pjesë e hapësirës për përzierje. Në këto kushte shtohet numri i fituesve e rrjedhimisht duhet të ndryshonin dhe çmimet e fituara por kompania ka vendosur që mos të ndryshojë çmimet e shpallura gjatë lojës live për të gjitha kategoritë. Raporti perfundimtar i fituesve është ky:

dfhrth5h5h5hj

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img