Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
40 %
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Teksasi mbush dy autobusë me emigrantë ilegalë dhe i dërgon te shtëpia e zv.presidentes Kamala Harris

Lajme të ngjashëm

Dy autobusë të mbushur plotë me emigrantë të paligjshëm janë dërguar pranë shtëpisë së Zëvendës Presidentes së SHBA, Kamala Harris në Uashington.

Dy autobusët kishin 100 emigrantë të paligjshëm nga Kolumbia, Kuba, Guajana, Nikaragua, Panamaja dhe Venezuela. Teksas i ka nisur autobusër dhe i ka zbrazur në shtëpibë e zv.presidentes së SHBA.

“Texas do të vazhdojë të dërgojë emigrantë në qytetet e mbrojtura si Uashingtoni, derisa Presidenti Joe Biden dhe Harris të bëjnë punën e tyre për të siguruar kufirin,” tha Greg Abbott, guvernatori republikan i Teksasit.

Kujtojmë që Teksas është një nga vendet që po përballet me valën e madhe të emigrantëve illegal nga Amerika Latine, qeveria e Biden është pro emigrantëve dhe kjo ka bërë që Teksas që drejtohet nga një guvernator Republikan të kërkojë masaa kundër emigrantëve të paligjshëm.


Më shumë