Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Teatri i Operas, Rama publikon videon: Tashmë i përkasim komunitetit me teatrot më prestigjozë në botë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka ndau në rrjetin e tij social Facebook një video ku shfaqet Teateri Kombëtar i Operas dhe Baletit, tashmë i restauruar.

“Një video me emocionet e një mbrëmjeje krejt të veçantë; Festa e Hapjes së Teatrit të Rilindur Kombëtar të Operas dhe Baletit”, shkruan Rama në Facebook.

“Një skenë ku kanë kënduar të gjithë ata që kanë bërë historinë e këtij Teatri. Kësaj skene ku kanë luajtur të gjithë së bashku në instrumenta, të gjithë ata që kanë bërë historinë e muzikës lirike. Të mund të shijojnë duke u ndjerë njëkohësisht pjesë e të njëjtit komunitet përtej kufijve të të gjithë atyre që e ndjekin muzikën operistike në teatrot më prestigjozë të botës. Në ato teatro ku yjet e Shqipërisë shkëlqejnë fort”, është shprehur ndër të tjera Rama.

“Nga momenti i ngritjes së kësaj perdeje, nuk do t’i shohim më me zili, duke bërë pyetjen se kur do të kemi edhe ne të njëjtin teatër apo skenë”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img