Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Teatër vetëm teatër, 7 ditë – 10 shfaqje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në kohën kur shoqëria po bëhet gjithnjë e më histerike, shtypëse, duke na ngatërruar, duke na lodhur, duke na mbyllur, Teatri Shëtitës Çajupi, javën që lamë pas, nisi të punojë me ritme jo të zakonshme.

7 ditë – 10 shfaqje. U dhanë 4 premiera, dy për fëmijë dhe dy për të rritur.

Të shtunën dhe të  dielën tre shfaqie në dite, në qytete të ndryshme. Ritme të larta, organizim i përkryer. 20 aktorë, të aktivizuar, kryesisht të rinj.

Edhe kjo jave ka filluar  dinamike. Laç- Elbasan- Tiranë- Kamëz. Udhetimi  “primitiv” nuk ka të ndalur.

f330a58a cf9e 46ee 91b1 a38cdd049d45
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img