Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Të veshur me bluza kuqezi, shpëtohen turistët e huaj në Valbonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy turistët e huaj që kishin humbur rrugën në Parkun Kombëtar të Valbonës janë gjetur dje nga efektivë të Policisë së Tropojës. Pas kërkimeve të shumta dhe intensive që vazhduan për dy ditë, ata u gjetën në gjendje të mirë shëndetësore.

Në lokalizimin e tyre ndihmesë të madhe luajti dhe roli i qenit të policisë. Dy turistët nga Suedia dhe Rusia u gjetën në vendin e quajtur Lugu i Valit dhe u shoqëruan drejt automjetit të tyre.

Siç shihet dhe nga foto, turistët mbajnë veshur me bluzën e Shqipërisë dhe pozojnë të buzëqeshur me efektivët e policisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img