Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Të veçantat e rrushit që shitet nga 400 deri në 12 mijë dollarë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vesh rrushi Rubin Roman u shit për 12,000 dollarë në ankand në vitin 2020, në Japoni.

Vetëm një kokërr rrushi është katër herë më e madhe se rrushi i zakonshëm.

Sipas inspektorëve nuk ka asnjë lloj varieteti tjetër në botë me madhësi dhe ngjyrë të tillë. Ky mund të jetë një tipar dallues. Ruby Roman është i vetmi variatet që ekziston.

Inspektori Kazuyoshi Sakurai përdor kritere specifike për ta identifikuar; e para është ngjyra, e dyta madhësia, e treta është përmbajtja e sheqerit. Secila kokërr duhet të jetë së paku 20 gr dhe jo më pak se 30mm.

Shkalla më e lartë është quajtur Premium është së paku 30gr. Në 2019 dhe 2020 asnjë rrush nuk u kualifikua në kategorinë Premium i cilli rritet vetëm në Ishikaëa.

Shumë të rëndësishmë për rritjen e tyre janë; ekspozimi ndaj dritës që duhet të jetë i madh, temperatura dhe forma që i jepet.

Në 2020, vetëm 25000 tufa Ruby Roman ishin gati për shitje. Çmimi më i shtrejntë me të cilin janë shitur ishte në 2020 ku një vesh nga ky lloj rrushi u shit për 12,000 dollarë.

Ruby roman newsbomb
sdfwef3fasf32g
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img