Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Të ulur në një tavolinë, Lajçak ndan foto nga darka me Albin Kurtin dhe Vuçiç

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka nisur pasditen e kësaj të mërkure takimin me kancelarin gjerman Olaf Scholz dhe presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka njoftuar se do të vazhdojnë diskutimin me kryenegociatorët e dialogut më 13 maj.

albsig

Ai madje ka ndarë edhe një foto ku shihet duke darkuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin Aleksandër Vuçiç.

Në foton e postuar nga Lajçak shihet se Kurti është duke buzqeshur, ndërsa Vuçiç  disi i ngrysur.

“E mirëpritëm mundësinë për një darkë joformale diskutimi rreth Dialogut me kryeministrin Kurti dhe presidentin Vuçiç në Berlin. Mirënjohës ndaj qeverisë gjermane për pritjen. Ne do të vazhdojmë diskutimin në nivel të kryenegociatorëve më 13 maj”, shkroi Lajcak.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img