Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Të ulëta shifrat e Covid-19 në Maqedoni të Veriut, ka rritje të lehtë Greqi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dbda0bd2e11497eadb3327b1a42af732

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vend.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 354 raste të reja dhe 5 viktima, me 96.872 raste totale dhe 2976 viktima që nga fillimi i pandemisë.

t.jpg

Nga ana tjetër në Greqi ka pasur një rritje të lehtë të shifrave. Në 24 orët e fundit janë 1222 rste të reja dhe 26 viktima, duke e eçuar në 171.466 numrin toal të të prekutrve dhe 6103 atë të viktimave, që nga fillimi i pandemisë.

 

tt.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img