Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Të ulëta shifrat e Covid-19 në Maqedoni të Veriut dhe Greqi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3aed98d981703160fcd2cff2927d8089

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka raportuar shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 366 raste të reja dhe 5 viktima, duke e çuar në 96.518 numrin total të të prekurve dhe 2971 atë të viktimave.

Screenshot_17.jpg

Nga ana tjetër edhe Greqia megjithëse me rritje të lehtë, duket se e ka pandeminë në kontroll, pasi ka mbyllur Athinën dhe shumë aktivitete që konsiderohen burime infeksione.

Gjatë 24 orëve të fundit u shënuan 1372 raste të reja dhe 21 viktima, me një numër total prej mbi 170 mijë raste të reja dhe 6077 jetë të humbura.  

 Screenshot_16.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img