Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Të tjetër i lehtësojnë, Safet Gjici rrit taksat në kohë pandemie, këshilltari i Bashkisë më të varfër: Rroftë partia!

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8e210b220b2e5c669e4afbd8c44c2f0c

Në një kohë të tillë pandemie kur ekonomia ka pësuar goditje të madhe, shumë institucione, por dhe vetë individë apo biznesmenë të fuqishëm mundohen të bëjnë lehtësime për qytetarët, sa i përket pagesave.

Bashkia e Tiranës në kohë pandemie hoqi taksat për ambientet e jashtme në formë lehtësimi, ndërkohë bashkia më e varfër në vend (sipas statistikave të publikuara nga Monitor), ajo e Kukësit, po i rrit taksat.

Në relacionin drejtuar Këshillit Bashkiak, kryetari Safet Gjici propozon rritjen e tarifave vendore për vitin 2021. 

Anëtarët e Këshillit kanë votuar në unanimitet për rritjen e taksës se infrastrukturës me 2%. Nga 4% që ishte ketë vit, do të bëhet 6% për ndërtesa për qëllime banimi dhe biznesi.

Debati në mbledhjen e këshillit bashkiak Kukës

Safet Gjici: Taksat nuk janë rritur fare
Këshilltari: Ajo për linjat ajrore ishte shumë fantastike
Safet Gjici: Ajo do të qëndrojë
Këshilltari: Rroftë partia

Vendimet për tarifat dhe taksat janë miratuar pa dhënë detaje nëse do të kenë efekte tek bizneset dhe qytetarët.

Screenshot_12.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img