Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Të shtënat me armë në Prishtinë, vdes një person, tre të plagosur (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndërron jetë njëri prer 4 personave të plagosur në lagjen e Spitalit në Prishtinë.

Mediat kosovare raportojnë se person nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve dhe ka ndërruar jetë sapo ka mbërritur në spital.

“4 persona kanë ardhur në emergjencë, përkundër kujdesit maksimal nga stafi mjekësor, 1 ka vdekë nuk ka arritë me mbijetu. 3 të tjerët janë duke u ekzaminuar nga stafi mjekësor i Klinikës Emergjente”, deklaroi zëdhënësi i QKUK’së, Shpend Fazliu për mediat.

“Sipas njoftimeve të para nga dëshmitarët rasti ka ndodhur si pasojë e një mosmarrëveshje mes pronarit të tokës dhe një kompanie të ndërtimit të objekteve të larta”, raporton “zëri.info”.

Dëshmitarët kanë deklaruar se se një person ka qëlluar me breshëri kallashnikovi.

Në foto e publikuara, shihen të plagosurit të shtrirë në afërsi të një objekti.

Ende nuk dihet shkaku i kësaj ngjarje, ndërkohë policia dhe ambulanca kanë mbërritur në vendngjarje.

Më shumë

spot_img