Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Të shtënat me armë në Kombinat, ky është 25-vjeçari që tentoi të vrasë Artur Korteshin për ‘hakmarrje’ (Si dhe pse ndodhi ngjarja)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c26b0a90861df856dd15842b85f51d4f

Ngjarja e rëndë në Kombinat, ku mësohet se është qëlluar me armë zjarri nga një i ri, ka ndodhur sot në mesditë, bën me dije policia.

Nga informacionet zyrtare rezulton se 25-vjeçari që ka shtënë me armë është Ronaldo Gurabardhi. Vëllai i këtij të fundit ka pasur një konflikt me shënjestrën Artur Korteshi dhe i riu Gurabardhi ka qëlluar në drejtim të banesës së tij për t’u “hakmarrë”, e më pas është larguar me shpejtësi.

Bëhet me dije gjithashtu se Korteshi ka qenë më herët i skeduara nga autoritetet, si i përfshirë në ngjarje kriminale. Po punohet për kapjen e autorit të dyshuar, Ronaldo Gurabardhi.

Njoftimi i policisë/ Tiranë

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për kapjen dhe shoqërimin e shtetasit R. G., 25 vjeç, pasi dyshohet se me datë 20.03.2021, rreth orës 15:10, në Kombinat, në rrugën “Shaban Bardhoshi”, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në ajër në afërsi të një banese dhe më pas është larguar me shpejtësi me një mjet.

Punohet për kapjen dhe shoqerimin e këtij shtetasi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img