Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Të shtëna në Shkodër, plagoset me armë zjarri Eduart Lekndreaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

389ed9aed2c663a39d83725a27693047

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Shkodrës.

Burime për mediat bëjnë me dije se i plagosuri është Eduart Lekndreaj. Ai është plagosur në këmbë dhe mendohet se është jashtë rrezikut për jetën, teksa po mjekohet në spitalin Rajonal të qytetit.

Ngjarja ka ndodhur pranë Urës së Thive në Shkodër. Nuk dihen arsyet se pse ka ndodhur kjo ngjarje, që mund të ketë qenë dhe një atentat i dështuar.

Policia ka identifikuar autorët dhe është vënë në ndjekje të tyre.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 11.01.2021, rreth orës  22:20, në Spitalin Rajonal Shkodër ka shkuar i dëmtuar në këmbë, dyshohet me armë zjarri  shtetasi E. L. 24 vjeç, banues në  Shkodër, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga verifikimet paraprake ka rezultuar se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Tre Heronjt”, Shkodër, dyshohet si pasojë e një konflikti të çastit.

Në vendin e ngjarjes ndodhen shërbimet e policisë  dhe vijon puna për kapjen e autorit, i cili është identifikuar nga Policia.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë  po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Më shumë

spot_img
spot_img